Robienie zakupów

Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Sprawdź, gdzie kupić antenę naziemną

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś wyjątkowo duży. W sprzedaży znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zastosować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]