Podróżowanie

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Po więcej szczegółów o wakacje Sri Lanka zajrzyj tutaj

Mimo, że w polskich Tatrach i nad Bałtykiem jest dużo malowniczych punktów, w których można aktywnie spędzić wczasy, czasem pragniemy po prostu wyjechać w jakieś orientalne kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na całkowicie inny poziom. Wyśmienitym posunięciem jest wyjazd do Azji, bo tamtejsza kultura oraz tradycja są zupełnie inne od europejskich, zatem polskiemu turyście zapewnią dużo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką poszerzającą horyzonty podróżą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Co trzeba zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to mały kraj położony na Cejlonie oraz sąsiednich mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że wielu turystów za główną atrakcję uważa jej malownicze plaże oraz możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest także z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki tej wyspy. Jednak jest to także państwo, które w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa mnóstwo atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno dziwić, gdyż historia tego kraju sięga więcej niż 3000 lat.

Co w związku z tym warto zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni naturalnie zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie też ze swoich krokodyli, bawołów i lampartów. Nie można też spędzić wakacji na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie napić się filiżanki najświeższego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo należy także przejechać się specyficznym miejscowym pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją przygotować?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejszy urlop na Cejlonie to te przygotowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Taki urlop szyty „na miarę” planuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostosuje harmonogram urlopu do oczekiwań dowolnej osoby.

Dane adresowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]