Podróżowanie

Gdzie wybrać się na skitury?

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta skitur, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam zwykle jedynie po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Wyczerpujące, lecz dające dużo satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas dość wyczerpujących, a zarazem dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów i nart.

Gdzie jeżdżą pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez trudności dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się dostosowana do wykazywanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]