Kosztowności Robienie zakupów

Wisiorki z ametystami

Ametysty zamówisz na www.ametysty.com.pl

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Mozambiku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.