Kosztowności

Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Jeśli potrzebujesz mystic topazu, koniecznie wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Choć na początku możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda także w pracy. Istotna jest również różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać biżuterię do konkretnej kreacji.