Kosztowności

Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Jeśli chcesz kupić kolczyki, skieruj się tutaj

Srebrne kolczyki to zdecydowanie jedne z najczęściej kupowanych przez Polki akcesoriów. Są idealne na każdą sytuację – niezwykle huczną i w luźniejszym klimacie. Sprawdźmy dlaczego są tak popularne i w jakich miejscach można je znaleźć.

Srebrne kolczyki – najmodniejsze wzory

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozlicznych formach. Najbardziej modne są urocze sztyfty, które sprawdzą się na różne wydarzenia, są dyskretne, jak również stylowe. Równie często kupowane są długie dodatki, które cudownie podkreślają szyję. Sprzedawane jako okraszone kosztownymi kryształkami albo zupełnie proste. Elementy wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co niejednokrotnie występuje w przypadku ozdób z metali nieszlachetnych. Wybierając kolczyki sprawdźmy próbę oraz sposób ich wykonania – najbardziej niebanalne wyprodukowano techniką oksydowania.

Jak dbać o srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki należy dobrze czyścić i systematycznie eliminować śniedź, żeby długo wyglądały perfekcyjnie. Powinno się wycierać je co jakiś czas suchą szmatką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalne środki czyszczące, a przeznaczone na specjalne wydarzenia kolczyki trzymać w szczelnych pokrowcach. Nie stosujmy natomiast domowych metod polerowania, typu pasta do zębów czy soda oczyszczona. Takie preparaty niezwykle podrażniają delikatną fakturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Szeroki wybór ozdób znajdziemy niewątpliwie w e-sklepach, które zapewniają błyskawiczny dowóz do domu i rozmaite obniżki cen. Poza tym zakupy internetowe to niebywały komfort, który zapewne docenią przede wszystkim zapracowane panie domu.