kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki
Kosztowności

Srebrne kolczyki – dlaczego są tak popularne?

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów kolczyków materiał. Nie powinno to jednak zaskakiwać, bo naprawdę ma mnóstwo zalet. Jego ceny są o wiele niższe niż wielu innych kruszców, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie koroduje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są oprócz tego cenione z uwagi na komfort ich używania – bardzo zmniejszają wszak niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako że są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla szukających niestarzejącej się i wytrzymałej biżuterii, dobrze powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich miejscach je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w sklepie internetowym czy stacjonarnym?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – tak fani tradycyjnych rozwiązań, jak i kobiety, które bardziej lubią eksperymentalne wzory. Przed kupnem konkretnych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co proponują nam różni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem niewątpliwie okaże się zakup online – szczególnie, kiedy zależy nam na znalezieniu oryginalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Pomimo wielu plusów, srebro ma pewne słabsze strony. Najistotniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po jakimś czasie czernieją. Możemy tego uniknąć często czyszcząc je odpowiednimi środkami oraz przechowując w bezpiecznych pojemnikach. Nigdy nie stosujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, które mogą uszkodzić ich powierzchnię.