Kosztowności

Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Chcesz kupić kolczyki srebrne? Sprawdź www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wykonane,, ich kształt czy to jak się prezentują, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótki wykaz najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nosi się odzieży z wysokim kołnierzem, czapeczek ani szali.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, lecz łatwiej go zapiąć, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Częstokroć używa się ich przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii i niewielkich kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są często w biżuterii dziecięcej.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]