Kosztowności Robienie zakupów

Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Poszukujesz biżuterii z turkusem? Odwiedź ten adres

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych kamieni dostępnych na świecie. Nic więc dziwnego, iż często wykorzystują go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów symbolem luksusu. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, wisiorki oraz kolczyki, które świetnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Iranu są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego tańsze odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko wygląd

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe względy wizualne. W opinii części osób jest bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju sprawy – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności należy zdejmować ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy także zdejmować ją przed prysznicem, bowiem środki myjące potrafią zmatowić powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką szmatką – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]