Kosztowności

Biżuteria z topazami – co wybrać?

Sprawdź, gdzie zamówić topazy

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest również jednym z najładniejszych minerałów, zaś jego zalety od dawna są doceniane przez jubilerów oraz nabywców biżuterii. Może przybierać najróżniejsze kolory – od bieli, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych walorów estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on stosowany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z owym metalem. Warto jednak dodać, że na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też modele złote. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i wisiorki, ale jubilerzy wytwarzają też inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt około tysiąca PLN, podczas gdy na srebrne wydamy nawet sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – dostępna online

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć modele szczególnie trafiające w nasze gusta dobrze więc udać się do paru sklepów – a to kosztuje mnóstwo wysiłku. Żeby takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również wyszukać pierścionki i wisiorki w niższych cenach.