Kosztowności Robienie zakupów

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

Więcej o Swarovski biżuteria

Kryształy prezentują się naprawdę doskonale, jednak nie każdy jest w stanie sfinansować ich kupno. Na szczęście w salonach jubilerskich dostępne są również mniej kosztowne alternatywy dla tych kamieni. Największym uznaniem cieszą się niewątpliwie kryształki Swarovskiego. Tradycja ich wyrobu zaczyna się w XIX stuleciu, gdy Daniel Swarovski wynalazł maszynę do obrabiania szkła kryształowego. Obecnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest w prawie wszystkich krajach. A kryształki stosowane są tak w pierścionkach, jak i telefonach komórkowych lub też na obuwiu.

Jak wytwarza się biżuterię z kryształkami Swarovskiego?

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło ołowiowe. Technologia ich produkcji jest owiana tajemnicą – wiadomo tylko, iż wykorzystuje się do tego specjalne maszyny, a wszystko odbywa się w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego waży znacznie mniej od autentycznego kryształu. Wśród masy imitacji wyróżnia się zwłaszcza dokładnym szlifem – na początku przypomina autentyczne minerały.

Rodzaje biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Marka produkuje również wiele wyrobów – dostarcza kryształki wytwórcom elektroniki lub lamp. Powinniśmy też dodać, iż Swarovski jest producentem sprzętu optycznego i odblasków – między innymi tych, które stosowane są w krajowych tablicach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki czy broszki – są flagowym i najbardziej ogólnodostępnym wyrobem tej firmy. Można je nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które posiadają niezaprzeczalnie szerszy asortyment.