Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie

Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Jeśli szukasz filtrów hepa h13, odwiedź tę stronę

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w szpitalach).

Uniwersalne filtry minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach montowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach lub biurowcach znakomicie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak włosy, pyłki roślin lub spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te mają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane standardy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na wydajną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie należy spełnić wysokie standardy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących żywność.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46