Finanse i rachunkowość

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Zastanawiasz się czym jest mass collect? Skieruj się tu.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, czyli przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach oraz wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy bądź standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie należności niż podczas księgowania ręcznego, a równocześnie na eliminację ewentualnych błędów nierzadko mających miejsce w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją między innymi PM Bank i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc rozlicza około 100 faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]