Finanse i rachunkowość

Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować z własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, stąd nie rekomendujemy tej drogi pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do wymagań i potrzeb prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.