Finanse i rachunkowość

Działanie i zalety kantoru internetowego

Nie przekopuj już sieci! Kantor on line na miarę Twoich potrzeb znajdziesz na https://tinyurl.com/y58o9dnn.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w banku – te pierwsze nadal funkcjonują w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w błyskawicznie zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z poprzedniej doby. Następnym i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez banki i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocnych usług lubianych przez konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez nabywcę dniu czy też takiej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz komfort w dyspozycji środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich doceniających komfort, a także znaczną autonomię w rozporządzaniu środkami finansowymi. Używają ich też osoby uczące się bądź pracujące za granicą i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.