Branża prawna

Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Prawo rodzinne jest jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, ojcostwem i macierzyństwem czy uregulowaniem kontaktów.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez każde stadium sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii prawnej

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy zawsze dążymy do znalezienia możliwości na zamknięcie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż gros konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę wyłącznie z punktu widzenia prawa.