Branża budowlana

Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - bezkonkurencyjną ofertę sprawdzisz na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, jednak spotyka się także wersje zrobione z metalu, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne oraz praktyczne. Bardzo istotna będzie również obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danej firmy piszą poprzedni kontrahenci.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]