Branża budowlana

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki Peri znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Głównie stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wówczas są one niezbędne do tego, aby właściwie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się także w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przelotów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się obecnie szalunki i gdzie mogą znaleźć je inwestorzy.

Typy szalunków

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ czy też desek drewnianych, która po rozmontowaniu może być użytkowana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większość inwestorów oraz wykonawców stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wykonane ze sklejki, drewna bądź metalu, a także łączyć w sobie dwa albo trzy materiały. Najczęściej jednak wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję scalają narożniki, belki, głowice ze stalowe lub aluminiowe i łączniki.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich kupować?

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących postawić jeden obiekt oraz ekip, które zwykle świadczą inne usługi. Zakup wszystkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieodpowiedzialny finansowo . Znacznie rozsądniejszym wyjściem jest wynajem szalunków.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]