Branża budowlana

Lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe

Zamów profil aluminiowy

Aluminium to jeden z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie materiałów. Do jego atutów należy zwłaszcza niedużo gęstość, która sprawia, że wykonywane z niego części nie są ciężkie – zaś to pozwala na wykonanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje jednak pewne minusy – w stanie czystym nie jest zbyt wytrzymałe, z tego powodu w budownictwie raz innych gałęziach przemysłu stosuje się zwłaszcza jego mieszanki, które cechują się sporą wytrzymałością przy wspomnianej niedużej wadze. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi częściami są rury i profile aluminiowe. W jakich celach więc dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w mobilnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to świetny materiał do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się na przykład stanowiska wystawiennicze, wiaty dla sklepów i na imprezy masowe, a także mobilne sceny. Na ich popularność w największej mierze wpływa ich nieduża waga oraz solidność, ale także prostota budowania scen oraz fakt, że bez problemu można osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki takie jak malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o wybranym kolorze na długi okres, bo nałożona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe zastosowania profili aluminiowych

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane również w pozostałych dziedzinach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego rodzaju pojazdów, maszyn lub sprzętu sportowego. Profile aluminiowe są również stosowane przez inżynierów w wojsku, przy budowie przeszklonych budynków, w wytwórstwie balustrad czy płotów, a poza tym w transporcie samochodowym. Warto także nadmienić, że profile aluminiowe są chętnie stosowane przez firmy wytwarzające sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]