Branża budowlana

Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Poszukujesz sklejki szalunkowej Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki mają też zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]