Branża budowlana

Efektowne baseny kąpielowe

Dowiedz się więcej o basenach na http://tinyurl.com/yd69g66n

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też ogród lub halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Takich możliwości jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]