Branża budowlana

Drewniane okna lepsze niż inne

Zobacz, gdzie kupić okna drewniane

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten ekologiczny materiał gwarantuje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko wygląd jest wielką zaletą takich produktów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, jaki buduje drewno. Można także decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co stwarza duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, może być więc idealnym materiałem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Pozostałe istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec stwarza wielkie możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, wykonując przepiękne kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytków, znakomicie spisuje się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet można poza tym dodać to, że znanych jest bardzo dużo dobrych metod poprawiania trwałości okien z drewna, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty i nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]