Branża budowlana

Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Potrzebujesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie budowę domów z bali? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na domygoralskie.com/technologie.html

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się z drewnianych bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się wyjątkowo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które na ogół generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj popularne też w innych rejonach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Decydując się na dom z bali, należy pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw nieprzyjemne niespodzianki.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]