Automatyka przemysłowa

Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Znajdź specjalistów, którzy sporządzą instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to kompleksowa infrastruktura w której zakres wchodzi wiele różnych modułów – od elementarnych po niezwykle skomplikowane. Na rynku działają specjalistyczne przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi są w ten sposób dostępne i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – odbiorniki optyczne i wzmacniacze budynkowe

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy takie jak: anteny digit, uchwyty antenowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, wzmacniacze kaskadowe, odbiorniki optyczne. W sprzedaży znaleźć można również gniazda multimedialne, kable koncentryczne 75 OHM, transmodulatory i cyfrowe stacje czołowe. Sprzęty tego typu zakładane są na osiedlach mieszkaniowych, w obiektach publicznych i blokach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei przede wszystkim planowaniem instalacji i produkcją poszczególnych komponentów. Sieci teletechniczne opierają się na najlepszych komponentach i specjalistycznym montażu – dlatego niezbędna jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – kwestie formalne

Niezbędne jest również, by sieci kablowe były zgodne z regulowanymi prawnie warunkami technicznymi jakie powinny spełniać nieruchomości i ich położenie. Dlatego potrzebna jest opieka techniczna fachowych podmiotów, które dostarczą właściwe narzędzia a także zaproponują najlepsze moduły dobrane do potrzeb konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko potrzebują też napraw, a więc bardzo duże znaczenie ma opieka pogwarancyjna. Korzystają z niej z reguły deweloperzy.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]