Automatyka przemysłowa

Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Wzmacniacz DVB T kupisz na https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie telewizji jest teraz codziennością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej kawy oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego programu jest po prostu niemożliwy. Idealnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Powinno się pamiętać, że jakość sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co znaczy, że dobrym wyjściem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się silniejszy, a w konsekwencji odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – potęguje on sygnał wyłącznie wybranych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]