Automatyka przemysłowa

Sprawna kablówka – stacja czołowa

Tutaj znajdziesz stację czołową

Stacja czołowa to system, który umożliwia transmitowanie sygnału tzw. kablówki. To najważniejszy element, który skupia różne urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły budują razem dobrze funkcjonującą całość. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – w szpitalach i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w instalacjach do odbioru kablówki – np. w apartamentowcach, pensjonatach, miejscach użyteczności publicznej oraz przez dystrybutorów telewizji kablowej. Transportuje ona informacje do pojedynczych odbiorników. Specjalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z zasadniczych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej. Specjalistyczne aplikacje ułatwiają jej sprawną konfigurację. Do szafki wchodzą różne moduły – np. DTV AV2 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – oddzielne porty USB

Oddzielne moduły dedykowane są do transmisji sygnałów różnego pochodzenia, przykładowo satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się awarie w przesyle obrazu, a rozbudowa generuje duże koszty. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej zawiera również osobne wejścia USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Sprawny układ antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych komponentów.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]