Automatyka przemysłowa

Nadajnik optyczny – ważny element sieci

Szukasz nadajnika optycznego? Sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Z uwagi na to, iż niemal codziennie korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie może więc zaskakiwać, iż elementy wykorzystywane przez firmy monterskie są najwyższej klasy – wyłącznie tak osiągalne jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Głównymi elementami są rzecz jasna przewody, lecz – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych elementów prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie jest osiągalne. Innymi kluczowymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji kablowej. Jest on trzecim elementem infrastruktury po nadawcy danych oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są tak przekazywane przewodami, zaś następnie transformowane przez dekoder, by trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niskim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego prawie absolutnie zastąpił już inne technologie.

Gdzie kupić nadajnik optyczny?

By sieć okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej wykonania powinniśmy zastosować jedynie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę musi funkcjonować w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go nabyć należy pomyśleć jeszcze w czasie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym montażem sieci zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, zaś w razie trudności podczas montażu – zapewniają rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]