Automatyka przemysłowa

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Zamów kabel koncentryczny.

W większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć interesujący film lub dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach dostępne są na chwilę obecną bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, iż kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco zmniejszać jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci teletechnicznych zarówno małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Za sprawą tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie materiałów różnego typu. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do montowania na zewnątrz budynków, do wykonania płaszcza stosuje się materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]